داستان خوان گستر قدیمی

1

image003

 

خوان‌گستر دیگر به یک برند مطرح در عرصه رستوران‌داری تبدیل شده است. احمد باقری، بنیانگذار رستوران های خوان‌گستر ،فعالیت خود را در سال ۶۳ آغاز کرد و با ثبت‌ این برند در عرصه ملی و بین‌المللی، قدم در راهی گذاشت که اکنون بسیاری به چشم الگو به آن نگاه می کنند. اودر سال ۱۳۳۲ بدنیا آمد پدرش قاسم باقری اولین پیمانکار غذا در ذوب آهن اصفهان قبل از سال ۱۳۵۰ بوده است. احمد باقری دوران دبستان را در مدارس ابومسعود اصفهانی و سرهنگ زاهدی گذراند و سپس در دبیرستان های ادب و هراتی دیپلم ادبی  و فوق دیپلم علوم انسانی گرفت. او از سن ۱۳ سالگی  شروع به بازی فوتبال نمود و اولین باشگاه رسمی وی شاهین اصفهان به مربیگری دکتر فضل الله اورنگی بود. سپس به تیم دارایی اصفهان پیوست و در سن ۱۸ سالگی عضو تیم جوانان اصفهان شد. او با این تیم قهرمان ایران گردید و پس از این موفقیت در سن بیست سالگی  وارد تیم ذوب آهن اصفهان شد و مدت چهار سال در این تیم به بازی پرداخت وبعد از آن راهی خدمت نظام وظیفه شد.از سال ۱۳۵۸ در کنار پدر در رستوران رودکی شروع به کسب تجربه در زمینه رستوران داری نمود. از سن ۲۹ سالگی و در سال ۱۳۶۷ از پدر جدا گردید و وارد خدمات پیمانکاری غذا گردید و اولین قرارداد خود را با شرکت ملی نفت منعقد نمود. از رموز موفقیت خوان گستر که همه مشتریان او در همه این سالها به آن اذعان می نمایند علاوه بر استفاده از بهترین مواد موجود در بازار می باشد، استفاده آقای باقری از آشپزهای حرفه ای خوش نام  و بی همتا نظیر حجت کاظمی ، حسین وزیری و محمد پنجعلی  و… بوده است. احمد باقری علاوه بر کار پیمانکاری و رستوران داری از اولین برگزار کننده گان میهمانی های تشریفات با نوآوری های خاص  خود در اصفهان بوده است او در سال ۱۳۷۵ رستوران خوان گستر را در نزدیکی کلیسای وانک افتتاح نمود و با همت و تلاش خود آنجا را به بهترین رستوران شهر اصفهان تبدیل نمود. او دارای همسری ورزشکار و از والیبالیست ها و مربیان موفق اصفهان می باشد و دو فرزند به نامهای ایمان و نریمان می باشد.موفقیت‌های او سبب شد تا پسر هم راه پدر را ادامه دهد و پسر او هم اکنون صاحب برند ایمان است. ایمان یکی از موفق ترین برندهای اصفهان در زمینه کترینگ غذا می باشد. این در حالی است که برادرش  محمد باقری نیز رستوران و تالار آتشگاه را راه اندازی کرده از همین‌جا به راحتی می‌توان فهمید که رستوران‌داری در خانواده باقری‌ها موروثی است.

image005

رستوران خوان گستر سیتی سنتر که در واقع شعبه اصلی این مجموعه می باشد با سلیقه آقای باقری و علاقه فراوان او به هنر و موسیقی ایرانی به همت مهندسان و طراحان جوانی دایر گردید که ایجاد کننده دیدگاه آقای باقری در ساخت یک مجموعه بین المللی بوده است.

منوی متنوع از غذاهای ایرانی و بین‌المللی، محیطی صمیمانه و طبخ غذا در بالاترین سطح کیفی مطابق با استانداردهای جهانی سبب شده تا خوان‌گستر به یکی از محبوب‌ترین رستوران‌های اصفهان و ایران تبدیل شود. اکنون و در چنین شرایطی، احمد باقری ،دیروز رستوران منحصر به فرد خوان گستر را در مجموعه بزرگ اصفهان سیتی‌سنتر افتتاح کرد که بدون شک یکی از رستوران‌های کلاسیک کشور به شمار می‌رود. پرده‌های سفید گسترده در کنار پنجره‌های بزرگی که در ساعات روز نور خورشید را به داخل هدایت می‌کنند و در ساعات شب، چشم‌انداز مسحور کننده‌ای از شهر را پیش چشم میهمانان به نمایش می گذارند، در کنار آنها تابلوهای نقاشی بزرگی از اساتید موسیقی و هنر اصفهان و ایران مانند حسن کسایی، جلیل شهناز ،رضا ارحام‌صدر، محمدرضا شجریان، همایون خرم و علی تجویدی و پرویز یاحقی که نسل طلایی هنرمندان ایران به شمار می‌روند سبب شده تا رستوران خوان‌گستر سیتی‌سنتر به فضایی زیبا با جلوه های خاطره انگیز دست یابد.
میز اردواریه خاص که نشان از منزلت و فرهنگ ایران زمین و بخصوص اصفهان می باشد.

image006

 

احمد باقری، پایه‌گذار برند خوان‌گستر تاکید می‌کند آنچه سبب شده این رستوران به یکی از بهترین برندهای ایران تبدیل شود، صداقت و تلاش برای جلب رضایت مشتریان بوده است. او می‌گوید: ما اعتقاد داریم مشتریان مهمترین ناظران کیفی این مجموعه هستند و بر همین اساس جلب رضایت آنان، یکی از اصلی‌ترین رسالت‌های ما خواهد بود. او که اکنون مشتریان زیادی مانند وزارت امور خارجه، سفارتخانه‌های کشورهای مختلف، شش پالایشگاه بزرگ نفتی کشور و مجموعه بزرگ پارس جنوبی را به عنوان مشتریان ویژه و دائمی در کنار خود دارد، ادامه می‌دهد: یکی از مواردی که برای آن تلاش کرده ام صداقت است؛ من اعتقاد دارم وقتی صداقت داشته باشید، هیچ‌گاه کار ضعیف انجام نمی‌دهید؛ از طرف دیگر، مردم هم از کار خوب خوششان می‌آید؛ در کنار صداقت، تخصص و شجاعت هم کمک کرده تا خوان‌گستر یک برند شناخته شده و روبه رشد تبدیل شود.

image007

 

باقری هدف از تاسیس رستوران خوان‌گستر در مجموعه بزرگ اصفهان سیتی‌سنتر را تلاش برای دستیابی به یک آرزوی قدیمی عنوان می‌کند و می‌گوید: من این کار را تحقق رویایی دیرینه انجام دادم ؛تمام وجود من در عکس‌ها و نقاشی‌هایی نهفته است که به دیوارهای این رستوران آویخته شده‌اند؛ هنرمندانی که عکس‌هایشان دیوارهای رستوران را آراسته اند، همیشه به عشق مردم زیسته اند؛ من همیشه دوست داشتم رستورانی داشته باشم که موسیقی این هنرمندان در آن به گوش برسد؛ اکنون این اتفاق افتاده و مرا به یک آرزوی دیرینه رسانده است. او آخرین کاری که در این زمینه انجام خواهد داد را ساخت هتل می‌داند: در آینده و به احتمال زیاد هتلی را در منطقه مرغ خواهم ساخت و برای ایجاد آن سنگ‌ تمام خواهم گذاشت.

image008 image009 image010

 

 

 

 

 

 

 

+ هیچ نظری وجود ندارد

افزودن